Я подорожую одна, і повірте, це тільки зміцнює мій брак

Я подорожую одна, і повірте, це тільки зміцнює мій брак

До весілля я зустрічалася зі своїм майбутнім чоловіком цілих 11 років і часто подорожувала одна. Нікого це не бентежило. Але відколи ми одружилися, здається, всьому світу є до цього справа. Я втомилася від питань, і пишу цей пост як відповідь всім і кожному.

Ми почали зустрічатися в квітні 2005 року, коли нам було по 15 років. І вже в червні я одна, без батьків, поїхала на місяць в невелике аргентинське містечко Вія-Дель-Тоторал, де жив мій дядько. Ця подорож змусила мене подорослішати. Раніше я залежала від сім’ї: вони годували мене, розважали і говорили, що робити і куди йти. І раптом я усвідомила: я сама створюю свою реальність. Я зрозуміла, що подорожі самостійно виховують упевненість в собі, волю і дозволяють рости і самоудосконалюватися.

Саме тоді ми як належне прийняли той факт, що подорожі стануть частиною мого життя. І дуже важливою частиною. На наступне літо я поїхала в Еквадор і на Галапагоські острови. Моє бажання досліджувати світ самостійно росло і завжди зустрічало підтримку з боку друзів, мого хлопця і сім’ї.

Але варто було нам обмінятися кільцями і поставити свої підписи, як відношення оточення різко змінилося. Ні, чоловік по колишньому підтримував, але друзі і знайомі перестали мене розуміти.

Відразу після весілля я зібралася в поїздку в джунглі Центральною Америки, щоб зібрати матеріал “Натураліста” – мого журналу про дику природу. Я була шалено рада майбутній подорожі. У мене навіть думки не було, що це зрада по відношенню до сім’ї, але саме так відреагували усі навкруги.

Вони були явно здивовані.

“І що, він тобі дозволяє так довго подорожувати”? – запитували одні. Неначе я недієздатна і за мої дії відповідає чоловік.

“А ти не боїшся, що він тебе кине, поки ти там роз’їжджаєш”? – говорили другі. Хм, спасибі за попередження, але давайте дивитися правді в очі. Якщо він готовий втекти, тому що мене немає удома декілька тижнів, то це не та людина, з якою я хочу зустріти старість.

“Але ти ж ніби тільки що вийшла заміж”! – вражалися треті, мабуть, маючи на увазі, що шлюб – це щось на зразок мотузка, якому тебе прив’язують до ноги чоловіка.

Ось цікаво, якби подорожував мій чоловік, до нього б так само приставали? Я упевнена, що ні. Якщо чоловік десь роз’їжджає місяцями, це вважається нормальним, – починаючи від вікінгів з їх військовими походами і закінчуючи сучасними керівниками. Але люди зовсім не готові до того, що в довгі відрядження може їздити дружина.

Я би збрехала, якби сказала, що усі ці питання мене не зачіпають. Зачіпають, і ще як. Я вже почала сумніватися, що мої подорожі такі вже важливі, якщо все навкруги, і навіть ті, чию думку я дуже поважаю, вважають, що я повинна сидіти удома. Може бути, для нашого браку дійсно необхідно, щоб я не покидала сімейного гнізда? Але… чим же я займатимуся?

Я журналіст-фрілансер, засновник журналу “Натураліст”, я планую запускати свій бізнес, і я обожнюю їздити по світу.

Чи будуть наші стосунки міцніші, якщо я сидітиму удома, як прив’язана?

Я можу упевнено відповісти: НІ, не будуть!

Я пишу ці рядки в маленькому кафе під назвою “Єва” в містечку Сан-Ігнасіо у Белізі. Не тому що я “кинула свого бідного чоловіка одного”, а тому що коли я займаюся тим, що наповнює мене щастям, я здатна дати йому і нашим стосункам значно більше.

І ще я, врешті-решт, шалено люблю подорожувати одна. Мені подобається, що я повинна розраховувати тільки на себе, мені подобається вирішувати несподівані проблеми, і мені подобається заводити нових друзів. Зразкова домогосподарка в стилі 50-х років – це не про мене.

У шлюбі ми, самотні або десь посередині – неважливо. Ми повинні мати можливість робити те, що наповнює нас щастям. Якщо шлюб стає перешкодою на шляху до мрії, значить, у вашому житті щось пішло не так.

Я подорожуватиму одна і дзвонитиму коханому з тих місць, де ловить стільниковий. І я рада, що наші стосунки – це тільки наш вибір. І ніхто не може відняти у мене цю свободу.

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade