Як швидко домовитися з вередливою дитиною

Напевно кожній мамі знайома ситуація, коли бажання її дитини міняються буквально за одну секунду: ось зараз він попросив тост, а вже через пару секунд він, відвернувшись і спохмурнівши, говорить: “Не хочу”! І усі мамині розпитування “Чому?”, “Що сталося?” і “В чому справа?” залишаються без відповіді.

Лорен Тамм, багато років доглядала за тяжкохворими, а зараз щаслива дружина і мама, визнає, що іноді домовитися з дитиною буває украй складно. Але можливо.

У чому причина поганої поведінки насправді

Перше, на що Лорен хоче звернути увагу кожного батька: з дня народження і до трьох років поведінка малюків регулюється тільки тією частиною мозку, яка відповідає за емоції, кожну секунду в мозку дитини формується 700 нових нейронів! Ось чому дитина не слухається – не тому, що він монстр а тому, що у цей період розвитку відбувається найбільш активне формування головного мозку, а за поведінку малюка відповідають емоції.

Саме тому дитина не здатна відповісти на логічні питання батьків “Чому”?, “Що сталося”?, “Чому ти це зробив”? чи “Чому ти плачеш”? Діти не розуміють, чому вони хочуть або не хочуть щось саме в даний момент. Вони просто відчувають це, і вони повинні отримати це щоб не було. Під впливом емоційних імпульсів діти можуть відповісти лише плачем, криком, випадковими фразами, що не мають нічого спільного із зв’язною промовою. Або зовсім, насупившись, вони сидять і мовчать.

А ось і сам секрет

Дізнавшись про це, Лорен вирішила застосувати новий спосіб спілкування зі своїм 2-річним сином.

“Наступного разу, коли мій син спочатку захотів з’їсти на сніданок тост, а потім, коли я все приготувала, він, спохмурнівши, кинув його на підлогу із словами: “Все, не хочу цей тост”!, я вирішила… не сперечатися, визнати його правоту і не “катувати” його розпитуваннями. Він дійсно не знає, чому він більше не хоче цей смачний, тільки що приготований тост. Як і те, що з ним не так. У його мозку є тільки непереборний емоційний імпульс, який говорить : “Все, не хочу”

Я прийняла рішення свого сина і, відповівши: “Добре, не хочеш тост зараз, зможеш з’їсти його пізніше”, зробила паузу.

Моєму синові було потрібно декілька хвилин, щоб визначитися, що ж він все-таки хоче. Я відійшла убік і зварила собі каву.

3, 2, 1…

Через 7 хвилин після категоричної відмови моя дитина повернулася і вирішила, що все-таки готова з’їсти тост. Ну чи не диво? Мало того, що я заощадила собі 7-хвилинну суперечку, так ще добилася того, на що розраховувала спочатку”.

Запам’ятайте: не треба сперечатися з дитиною, прийміть його емоції, обійміть його і дайте йому визначитися зі своїми бажаннями. Тому що все, що він хоче показати вам, – що він в даний момент хоче або не хоче.

 

 

 

Переклад FunME
Фото на превью Columbia Pictures
По матеріалах themilitarywifeandmom.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade