Як жили звичайні люди в різних країнах світу 20 років тому

Відомий фотограф Пітер Мензель, який досліджує життя людей по всьому світу працював над фотопроектом “Матеріальний світ. Глобальний сімейний портрет” на початку 90-х років. Пітер об’їздив 30 країн світу і, грунтуючись на даних ЮНЕСКО, шукав середньостатистичні сім’ї – за розміром житла, доходів і складу. Він просив винести з будинку все чим володіє сім’я, і розповісти, що вони вважають найціннішим у будинку.

Ми в FunME вважаємо, що фотопроект примушує замислитися, де та межа, за якою вичерпується наша пристрасть до накопичення речей, а також про те, як по-різному люди сприймають поняття “достаток” в різних куточках землі. А ці питання актуальні завжди – і на початку 90-х, і сьогодні. І ще: незважаючи на те що світ за 20 років, здавалося б, кардинально помінявся, у багатьох будинках і країнах все залишилося по колишньому.

США, Каліфорнія

Сім’я Кейвен з усім їх майном (на фото не увійшли коробки з книгами, що зберігаються в гаражі).

Китай

9 членів сім’ї Ву з провінції Юньнань живуть в 3-кімнатному будинку площею 57 кв. м. Найціннішим предметом вважають телевізор а також 2 радіоприймачі. У цьому ставку вони розводять коропів, також у сім’ї є 100 мандаринових дерев і 3 свині.

Куба

Велике сімейство Коста з усім своїм майном на вулиці Гавани.

Монголія

Сім’я з шести чоловік живе в 19-метровій юрті, критій повстю. У селищі немає електрики, і воно підведене до будинку нелегально. За водою вони ходять до громадської колонки.

Ісландія

Музична сім’я Тородсен позує на тлі свого дому з видом на затоку Хабнарфьордюр недалеко від Рейк’явіка. Глава сімейства – пілот авіакомпанії Iceland Air, а його дружина – шваля.

Бутан

Мінь і його велика сім’я з 13 чоловік розміщується в триповерховому глинобитному будинку на околиці селища. На першому поверсі живуть тварини, сім’я мешкає на другому поверсі, а третьому розташовані комори, де зберігається сушене м’ясо, зерно, солома. Їжу вони готують на вогнищі, а для освітлення використовують масляні лампи.

США, Техас

Сім’я Скін живе у відносно невеликому місті Перленд (100 тис. жителів) в штаті Техас у будинку площею 155 кв. м. Багато що залишилося за кадром: холодильник, морозильна камера, деревообробні верстати, комп’ютери, колекція метеликів за склом і багато що інше. Найціннішим предметом у своєму домі вони рахують Біблію.

Кувейт

Сім’я Абдулли живе в просторому одноповерховому будинку площею 450 кв. м з житловим підвальним поверхом і шатром-альтанкою в кварталі приватних будинків в місті Ель-Кувейт. Незліченна кількість диванів, килимів і декілька машин на знімку – це усе їх. (Середньостатистична сім’я, нагадуємо.)

Малі

Сім’я Сумана Намото, який містить двоє дружин і 8 дітей, живе в двох глинобитних будинках по 50 і 42 кв. м в місті Куакуру на березі ріки Нігер. Електрики в житлах немає, а усе майно складається з матраців, подушок, стільців і різноманітного посуду. У саду при будинку 30 мангових дерев. Найціннішим предметом в сім’ї вважається орден дідуся, виданий йому свого часу колоністами за бездоганну службу охоронцем.

Японія

Сім’я Юкіта з чотирьох чоловік живе в передмісті Токіо у будинку площею 132 кв. м. У будинку багато електроніки і побутових приладів. Найціннішими предметами у будинку вони рахують золоті обручки, а також колекцію старовинної кераміки.

Таїланд

Сім’я Куенкау заробляє на життя вирощуванням рису і живе в невеликому дерев’яному будиночку на палях в оточенні рисових полів.

Мексика

Життєрадісна сім’я Кастильо Балдерас з Гвадалахари на даху однієї з дворових будівель. На задньому плані – їх майно.

Фото на превью Peter Menzel

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade