10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн

Ми тут в FunME зрозуміли, чому усі японці такі геніальні і унікальні люди. А все тому, що у них, виявляється, дуже крута система освіти. Подивіться самі.

Спочатку манери – потім знання

Японські школярі не складають іспитів до 4-го класу (коли їм виповнюється 10 років), тільки пишуть невеликі самостійні. Вважається, що в перші три роки навчання академічні знання – не це найголовніше. Акцент робиться на вихованні дітей учать повазі до інших людей і тварин, великодушності, здатності до співчуття, пошуку істини, самоконтролю і дбайливому відношенню до природи.

Початок навчального року доводиться на 1 квітня

Коли у більшості країн діти закінчують навчання, японці відмічають своє 1 вересня. Початок року співпадає з одним з найкрасивіших явищ – цвітінням сакури. Так вони налаштовуються на піднесений і серйозний лад. Академічний рік складається з трьох триместрів: з 1 квітня по 20 липня, з 1 вересня по 26 грудня і з 7 січня по 25 березня. Таким чином, японці відпочивають 6 тижнів на літніх канікулах і по 2 тижні взимку і весною.

У японських школах немає прибиральниць, хлопці самі прибирають приміщення

Кожен клас по черзі прибирає кабінети, коридори і навіть туалети. Так хлопці з ранніх років вчаться працювати в колективі і допомагати один одному. До того ж після того, як школярі витратили стільки часу і праці на прибирання, їм навряд чи захочеться смітити. Це учить їх повазі до своєї праці, а також праці інших людей і дбайливому відношенню до довкілля.

У школах готують тільки стандартизовані обіди, які діти з’їдають в класі разом з іншими учнями

У початковій і середній школі для хлопців готують спеціальні ланчі, меню яких розробляють не лише кухарі, але і медичні працівники, щоб їжа була максимально здоровою і корисною. Усі однокласники обідають разом з учителем в кабінеті. У подібній неформальній обстановці вони більше спілкуються і вибудовують доброзичливі стосунки.

Величезною популярністю користується додаткова освіта

Вже в початкових класах діти починають відвідувати приватні і підготовчі школи, щоб потрапити в хорошу середню, а потім і старшу школу. Зайняття в таких місцях проходить вечорами, і в Японії дуже типове явище, коли в 21.00 громадський транспорт заповнюють діти, які поспішають додому після додаткових уроків. Вони займаються навіть по неділях і на канікулах, враховуючи, що в середньому шкільний день триває від 6 до 8 годин. Недивно, що за статистикою в Японії майже немає другорічників.

Окрім звичайних уроків школярів учать мистецтву японської каліграфії і поезії

Принцип японської каліграфії (шодо) дуже простий: бамбуковий пензлик мочають в чорнило і плавними мазками малюють ієрогліфи на рисовому папері. У Японії шодо цінується не менше звичайного живопису. А хайку – це національна форма поезії, яка лаконічно представляє природу і людину як єдине ціле. Обидва предмети відбивають один з принципів східної естетики – співвідношення простого і витонченого. Заняття учить дітей цінувати і поважати свою культуру з її віковими традиціями.

Усі школярі повинні носити форму

Починаючи з середньої школи кожен учень зобов’язаний носити уніформу. Багато шкіл мають свою форму, але традиційно для хлопчиків це одяг у військовому стилі, а для дівчаток – матроски. Правило покликане дисциплінувати учнів, оскільки сам одяг створює робочий настрій. Також однакова форма допомагає згуртувати однокласників.

Відсоток відвідуваності занять в школі складає 99,99%

Складно уявити і одну людину, яка жодного разу у житті не прогулював заняття в школі, а тут ціла нація. Також японські школярі майже ніколи не спізнюються на зайняття. А 91% школярів завжди слухають вчителів. Яка ще країна може похвалитися подібною статистикою?

Результати одного випускного іспиту вирішують все

Після закінчення старших класів школярі пишуть один тест, який вирішує, поступлять вони у вуз чи ні. Випускник може вибрати тільки одну установу, і те, яким воно буде, визначить розмір майбутньої зарплати і рівень життя в цілому. При цьому конкуренція дуже велика: 76% випускників продовжують навчання після школи. Саме тому в Японії популярний такий вираз, як “екзаменаційне пекло”.

Університетські роки – кращі канікули в житті

Недивно, що після багатьох років безперервної підготовки до вступу і “екзаменаційного пекла” японцям хочеться зробити невелику перерву. Так вийшло, що він доводиться на університетські роки, які вважаються найлегшими і безтурботними в житті кожного японця. Відмінний відпочинок перед роботою, до якої японців з дитинства навчили підходити не лише з відповідальністю, але і з великою любов’ю, як до справи свого життя.

Фото на превью carlosbarria / reuters.com
По матеріалах tofugu , novakdjokovicfoundation ,
examen , psychologos

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade