Чому важливо вкладати дитину спати не пізніше 21:00

Усе своє дитинство ми чули фразу: “Дев’ять годин. Дітям пора спати”!

Поступово звички міняються, причому не лише у дорослих, але і у дітей. Якщо раніше в 9 вечора ми вже лежали в ліжку, то сучасну дитину в цей час важко умовити навіть надіти піжаму.

Дитина повинна лягати спати рано. І не потрібно ніяких виправдань! Це необхідно тому, що гормон росту починає вироблятися в четвертій стадії сну, тобто приблизно в 00:30 годин, якщо лягти рівно в 21:00. Якщо дитина лягає спати дуже пізно, у нього залишається менше часу на вироблення цього гормону що серйозно впливає на його зростання.

До того ж, згідно з експериментами в цій області, діти з правильним режимом сну більше сконцентровані на уроках і краще запам’ятовують матеріал. Ще один значний плюс в тому, що діти з режимом мають менший ризик розвитку хвороби Альцгеймера в дорослому віці, оскільки, за словами лікарів, є тільки дві речі, які уповільнюють цю хворобу: сон і фізичні вправи.

Стежити за звичками свого чада ― завдання батьків. Ясна річ, що ви працюєте увесь день і єдиний час, коли можна відпочити, доводиться на вечір. Але не варто забувати, що діти переймають усі звички дорослих, тому у ваших інтересах простежити за режимом дитину. Адже це неодмінно позначиться на його майбутньому, як фізичному, так і психічному.

Як же перебудувати звички і навчити дитину лягати спати раніше?

  • Ситуацію треба міняти в корені, тобто не лише перенавчати дитину лягати раніше, а усіх членів сім’ї наслідувати цьому режиму. Адже якщо дитина чує голоси після відбою, бачить світло з-під шпарки дверей, то він автоматично робить висновок, що ще неостаточний час відходу до сну.
  • Інше рішення ― завести традицію читати дитині перед сном. Так він розумітиме: якщо мама або тато читають йому книжку, значить скоро пора лягати спати.
  • Важливим чинником, який готує до сну, є тепле нічне освітлення в квартирі. На думку психологів, теплий жовтий колір розслабляє і допомагає приготуватися до переходу у світ снів.
  • Ще одна рада ― відключати і прибирати усі свої гаджети на ніч. Постійно включаючи і перевіряючи свої пристрої посеред ночі, ви показуєте поганий приклад дітям, які можуть повторювати ваші шкідливі звички.
  • Не варто забувати також про спорт. Діти, які тренуються вечорами, засинають набагато швидше.

 

Не нехтуйте цими правилами. Звичка рано лягати в дитинстві дасть хороші плоди в майбутньому: з таких дітей сформуються упевнені, фізично і емоційно здорові дорослі.

 

Джерело porquenosemeocurrio
Переклад FunME
Фото на превью Ivan Troyanovsky

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade