10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном

10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном

Кімберлінн Бойс, автор популярного блогу для експатів розповідає про те, як  виглядає життя в еміграції. Життя за кордоном – це, звичайно, цікаво. І, навіть якщо воно було недовгим, цей досвід може повністю змінити вас. У кращу сторону.

Ось 10 речей, які неминуче міняються, якщо ви переїхали жити за кордон. Навіть якщо на місяць-два.

1. Ви постійно вчите нову мову. І забуваєте стару.

Я не експерт по частині того, як влаштовані людські мізки, але щось мені підказує, що якщо ви перестанете говорити на рідній мові, то рано чи пізно її забудете. Спочатку ви почнете все частіше і все краще розуміти, про що вам говорять на вулицях нові співвітчизники. Потім радітимете тому, як швидко вивчили чужу мову. Пройде ще пара місяців, і ви вже почнете на ній думати! 

Забути рідну мову ви не забудете, при попаданні назад в рідне середовище ви знову відмінно висловлюватиметеся на рідній мові, але без постійного перебування в середовищі ви станете дуже безглуздо помилятися, говоритимете дикі речі, наприклад “взяти автобус” (не штурмом, а сісти на нього у сенсі) і постійно запинатися:

– Йому зробили… як це…? Радіо? Ні, не радіо…

-Телебачення?

– Сам ти телебачення! А! Рентген!

2. Валіза стане не просто зручною сумкою для речей.

Я думала, що, після того, як переїду, мої валізи з речами, зібраними для переїзду, припадатимуть порохом на полиці. Я навіть думала: “Що я робитиму з усіма цими валізами, коли влаштуюся”? Але я продовжую їх використати навіть через роки життя в еміграції.

Річ у тому, що еміграція ніби звільнила мене. Я стала більше і частіше подорожувати. І отримувати від цього задоволення. Я думаю, з більшістю з тих з вас, хто наважиться змінити місце проживання, станеться те ж саме: одного разу вибравшись з клітки, хочеться продовжувати це робити знову і знову. І, так, я не впевнена, що проживу залишок днів у Бразилії, де живу сьогодні.

3. Це не поїздка. Це твоє життя!

Ви можете прожити за кордоном п’ять років, потім приїхати додому відвідати рідних, і ваші друзі, зустрівшись з вами в пабі, запитуватимуть: “Ну як твоя поїздка”? Іноді мені хочеться кричати: “Я не в поїздці! Я там живу”! Але тільки вони все рівне не зрозуміють.

Тому я завжди відповідаю на це питання за цим ввічливим шаблоном: “Так багато всього сталося за ці три роки… Ми можемо якось пообідати разом, і я тобі розповім свої найяскравіші враження”!

4. Ви завжди триматимете в голові обмінний курс.

Ви можете прожити в іншій країні і десять років, але все одно триматимете в голові обмінний курс валют. Ви заходитимете в магазини і на новій батьківщині і постійно порівнюватимете ціни. Тепер ця звичка – та частина вас, від якої ви ніколи не позбавитеся, як би не хотіли.

5. Межа між “нормальним” і “дивним” відтепер і назавжди буде трохи розмитою.

Незважаючи на те що багато хто вважає, ніби світ сьогодні – це один глобальний Макдоналдс, це не так. І у кожної культури, навіть у сусідніх, можуть бути свої поняття про те, що прийнятно, а що – ні.

Десь нормальне, коли молоді люди цілуються на вулиці, десь – ні. Десь до паління марихуани обивателі відносяться спокійно, десь – ні.

Я поїхала з Америки в 23 роки. Тоді я вважала за неправильне, коли хтось на вулиці колупався в носі. При цьому сама я завжди користувалася зубочисткою після обіду. А тепер уявіть, що там, де я сьогодні, все рівно навпаки. Я можу спокійно почистити тут ніс в громадському місці. Але так і не звикла до того, що публічне використання паличок для чищення зубів – це ненормально.

Але ось що дійсно відмінно – так це те, що розуміння цієї різниці робить вас набагато вільнішою і терпимішою людиною.

6. Час в різних країнах вимірюється по-різному.

У Америці ви нікого не можете запросити в кафе прямо сьогодні. Там люди живуть за календарем. І дико бісяться кожного разу, коли їм доводиться чекати когось довше за п’ять хвилин.

Тепер уявіть, що там, де я зараз запізнитися навіть на 30 хвилин – це нормально. І мене це спочатку зовсім не радувало: потрапив ніби в клей, все відбувається в уповільненому темпі, нічого не устигаєш…

Але потім ти звикаєш і адаптуєшся. Хоча продовжуєш вражатися тому наскільки одні люди зациклені на часі, а інші взагалі про нього не думають.

7. Слово “рутина” зникне з вашого лексикону.

Незалежно від того, складеться ваше життя на новому місці так, як ви планували, або ні, вам там ніколи не буде нудно і “буденно”. Диво відбуватиметься щодня.

Одного разу я присвятив цілий день оплаті всього двох комунальних рахунків. Тепер я не упевнений в тому, що завтра у мене буде електрика і вода. Це настільки непередбачувано… У мене просто завжди є запасний план – на випадок, якщо робочий день піде прахом із-за безвідповідальності місцевих електриків.

Загалом, несподівані речі за кордоном з вами у будь-якому разі будуть відбуватися в десятки разів частіше, ніж удома.

8. Ви втратите все, але це не матиме великого значення.

А ось і головний аргумент проти еміграції, який часто згадують в агітках : ви там нікому не потрібні. Це – чиста правда. Але я вам маленький секрет відкрию: ви взагалі ніде нікому не потрібні. Ви потрібні тільки самому собі.

Насправді люди часто бояться переїжджати кудись, тому що “вони там будуть ніхто” або тому що вони бояться втратити звичну роботу і звичне коло спілкування.

Я скажу більше. При переїзді ви втратите взагалі все (окрім макбука і одягу). Звичні маршрути для прогулянок. Сімейні посиденьки. Улюблені магазини. Улюблені продукти (якщо це не кока-кола). А ще запахи, кольори, погоду і смаки.

З іншого боку, вас це не турбуватиме. Ви отримаєте можливість хоч би на деякий час (часто – пару років) не думати про свій соціальний статус або про те, до чого звикли удома. Новий світ поглине вас повністю. І ви зрозумієте, що матеріальний успіх – це ще не усе.

До того, як ви не поїдете жити в іншу країну, вам і в голову не прийде, що все, що вам захочеться забрати з собою, уміщається в декілька валіз. Ви навіть не згадаєте про половину речей, які, як ви думали, були дуже важливі.

9. Тепер здаватиметься: “Можливо все”.

Тепер ви точно знаєте: зібратися і звалити звідки завгодно і куди завгодно можна за один день.

Розпочати життя з чистого аркуша? Ця думка мене тепер не лише надихає, але і утішає. Я знаю, що завжди можна почати наново. Що завгодно.

10. Все стане іншим.

Перше час ви часто відчуватимете себе приниженим… Доведеться просити (часто незнайомих) людей про допомогу в найпростіших ситуаціях. Щодня все здаватиметься настільки складним і незвичним, що іноді буде навіть страшно.

Але пройде пара місяців, і ви освоїтеся. І ваше серце переповнюватиме почуття, що ви здатні на щось набагато більше, ніж думали.


“Якщо ви досить сміливі, щоб відкинути все затишне, а це може бути що завгодно: будинок, застарілі образи, – і відправитися в дорогу за істиною, шукати правду в собі або в світі, що оточує вас, якщо ви щиро готові вважати підказкою все, що станеться в дорозі, якщо приймете як учителя кожного, хто вам зустрінеться, і – головне – якщо ви будете готові прийняти і пробачити непросту правду про себе, ось тоді вам і відкриється істина”. Елізабет Гілберт.


Джерело takingroute

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade