Три речі, які кожен з нас дізнався до народження

Каракатиця вміє впізнавати здобич, ще не вибравшись з яйця, а пташеня, яке щойно вилупилося вже знає звуковий “пароль” для взаємодії з батьками. І це ще не усе. Виявляється, люди теж починають вчитися задовго до народження.

FunME зібрав думки учених про те, як і чому вчиться дитина в утробі матері.

1. Відчувати смак

Чи можна полюбити смак їжі ще до народження? Це питання зацікавило професора Пітера Хеппера з Королівського університету Белфаста.

Разом зі своїми колегами він провів дослідження за участю 33 дітей, чиї матері на пізніх термінах вагітності або часто їли часник, або взагалі не вживали його. Часник був вибраний не випадково. Справа у тому, що його сік здатний затримуватися в організмі впродовж декількох годин після вживання. А немовля може відчути смак, ковтаючи амніотичну рідину. Це, як правило, відбувається починаючи з 10-й тижня розвитку. До того ж смак може передаватися безпосередньо з крові матері в кров немовляти, минувши травну систему.

Виявилось, що діти, чиї матері під час вагітності віддавали перевагу часниковим блюдам, із задоволенням їли картоплю з часником, навіть коли їм було 8-9 років.

Вплинули на формування смаку дитини і блюда з менш яскраво вираженим смаком, наприклад морквяним соком. Учені спостерігали розвиток немовлят, чиї матері на останніх місяцях вагітності пили морквяний сік чи тільки воду. Проаналізувавши потім міміку 5- і 6-місячних немовлят при прийомі морквяного соку і води, учені дійшли висновку, що малюки могли полюбити моркву ще в утробі матері.

“Коли дитину прикладають до грудей, він відчуває той же смак до якого звик за останні 30 або навіть більше тижнів до появи на світ, – говорить Хеппер. – Якщо смак інший, можуть виникнути проблеми”. Так працює механізм упізнання батьків. Причому не лише у людей, але і у тварин.

2. Чути звук

Колектив фінських учених провів експеримент, у рамках якого одна група жінок на пізніх термінах вагітності майже щодня слухала мелодію дитячою колисковою “Мерехти, мерехти, моя зірочка” (Twinkle Twinkle Little Star). Друга група цю мелодію не слухала.

“Під час експерименту діти спали, – говорить Мінна Хуотилайнен з університету Хельсінкі, що очолювала це дослідження. – Щоб визначити їх реакцію, ми використали енцефалограму, тобто записували безперервний сигнал, що поступає з різних частин мозку”.

Мозок дітей, що слухали мелодію ще до свого народження, видавав сильніші імпульси в порівнянні з дітьми, яким вона не програвалася раніше. Більше того, ці діти розпізнавали, коли мелодія програється з помилками, і реагували на це, тоді як другій групі дітей було все рівно, є зміни в мотиві чи ні. Це дозволяє зробити висновок, що вони вивчили і запам’ятали мелодію, ще знаходячись в утробі матері.

3. Розпізнавати мову

Психолог з Нью-Йоркського університету Атена Вулуманос порівняла реакцію новонароджених на людську мову і на інші звуки. Експерименти показали, що новонароджені віддають перевагу людський мові, а не іншим звукам.

Більше того, новонароджені дізнаються звуки рідної мови і з великим задоволенням слухають їх. “Діти англомовних батьків активніше смоктали соску при звуках англійської мови порівняно з французькою, – говорить Вулуманос. – А діти франкомовних батьків докладали більше зусиль, коли чули французьку мову, яку експериментатори перемішали з німецькою”.

Також виявилось, що діти здатні дізнаватися звуки рідної мови не лише з вуст матері, але і коли говорять інші люди.

Дослідження виявилося дуже корисним, оскільки учені довели, наскільки важливо приділяти особливу увагу звуковому оточенню малюків, що народилися раніше призначеного строку. Якщо в приміщеннях пологового будинку буде багато механічного шуму, діти запам’ятають ці звуки замість звуків мови. Надалі це може привести до проблем з вивченням мови, вважають вони.

По матеріалах bbc.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade