Чому спати на лівому боці так корисно?

Чому спати на лівому боці так корисно

Сон, напевно, одне з найприємніших проведень часу. І правильно вибрана позиція під час сну допоможе нам швидше відновити сили і почувати себе прекрасно. Учені з’ясували, що сон саме на лівому боці найбільш корисний для нашого організму.

Ми в FunME як любителі здорового і правильного сну вирішили перевірити це і розповісти вам про те, чому сон в цьому положенні настільки хороший.

Покращує роботу лімфатичною системи

Лімфатична система виконує відповідальні функції нашого організму, одна з них – це очищення його від токсинів і продуктів обміну. Як відомо, лімфатична система впадає в так звану грудну протоку, що знаходиться з лівого боку. На думку експертів, саме тому коли ми спимо на лівій стороні, прискорюється вимивання з організму усього зайвого. Оскільки в лімфі знаходяться білки і інші продукти, які потрібні нашим клітинам, сон на лівому боці допомагає їм отримувати ці поживні речовини набагато швидші.

Дозволяє селезінці краще справлятися зі своєю роботою

Селезінка – це великий орган вашої лімфатичної системи. У положенні на лівому боці селезінка працює більше ефективно. Оскільки вона розташовується з лівого боку, сила тяжіння сприяє притоку крові до неї, дозволяючи цьому органу ефективніше фільтрувати забруднення.

Сприяє звільненню кишечника

Місце з’єднання тонкого і товстого кишечника розташоване в лівій стороні тіла, в області, яка називається “Ілеоцекальний клапан”. Сила тяжіння допомагає відходам перетинати цей клапан значною мірою швидше, що дозволяє також швидше вивести їх з організму.

Запобігає печії в нічний час

Якщо вас часто мучить печія, то сон на лівому боці допоможе і в цьому випадку. Тоді ваш шлунок знаходитиметься нижче харчового протоки, яка сполучає шлунок із стравоходом. Положення на лівому боці захищає від попадання вмісту шлунку назад в стравохід.

Захищає печінку від перевантаження

Все тому, що наша печінка розташовується з правого боку, і зрозуміло, що вона переповнюється за той час, що ми проводимо в царстві снів. Ліва сторона нашого тіла допоможе утримати токсини, це забезпечить рівномірну роботу важливого органу детоксикації без перевантаження.

Покращує роботу серця

Ліва сторона серця – це та сторона, яка гойдає кров до усього тіла. Тому положення на лівому боці під час сну допомагає серцю краще робити його роботу. Це вигідно для циркулярної системи, а зокрема для аорти і нижньої порожнистої вени, яка несе венозну кров до серця і лежить праворуч від хребта.

Користь для вагітних

Немає нічого поганого в тому, щоб спати на правому боці під час вагітності. Але сон на лівому захистить вашу печінку від зайвого тиску, а це дозволить уникнути багатьох проблем. Крім того, таке положення під час сну сприяє поліпшенню циркуляції крові під час вагітності.

Джерело healthdigezt.com
Фото на превью depositphotos

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade