25 правил чоловіка, у якого є дочка

25 правил чоловіка, у якого є дочка

За останні декілька років я став татом не однієї дочки, а відразу трьох. Майже одночасно. Так склалося. В результаті я почав писати для себе постійно поповнюваний список “Правила чоловіка, у якого є дочка”. Розважайтеся. Доповнюйте. Посміхайтеся.

 1. Важливо все, що говорить тобі старша дочка. Важливо все, що говорить середня. Важливо все, що говорить молодша. Навіть якщо це безглуздий лепет, це важливо. Потрать час і вислухай.
 2. Усі дівчатка красиві. І спробуй їм це не повторити мільйон разів за день.
 3. Ти для неї не мама. Ти – тато. Не підміняй дружину. У тебе свої функції.
 4. Забудь про підвищення голосу. Не програмуй майбутнє стерво. Розлютився – вибачся. Батьки теж люди.
 5. Іграшок не буває багато або мало. Просить купити нову – запропонуй віддати в молодшу групу дві старих.
 6. Будь-яка дівчинка – принцеса. Смішно? Та ні краплі! Шукай горошини. І виховуй як принцесу. Тяжка праця.
 7. Якщо дзвонить старша, це не означає що вона попросить грошей. Можливо, їй просто набридло бути старшою.
 8. Обніматися- це важливо. Вона маленька. Навкруги багато усього великого і страшного, від чого не захистить навіть мама. І неважливо, що твоїй меншій вже 22…. Ніжність і любов дочки – непередавана цінність галактичного масштабу.
 9. Дочка рветься з тобою в гараж? Хоче допомогти прибрати сніг? Дай їй пару болтів і гайок, маленьку лопатку – стараннішого і акуратнішого помічника у тебе не буде. Нехай навіть через десять років.
 10. Створи традицію. Закриваємо гаражні ворота / чистимо картоплю /причісуємося після ванни – тільки з татом. Завжди. Або майже завжди. Це важлива спільна справа.
 11. Дочка завжди повинна знати, що тато її захистить. Навіть якщо свариться з хлопчиком в дитсадку або дзвонить з іншого міста і просить забрати її з етнічного кварталу. Розбирання – потім. Головне – захист.
 12. Набрид безлад в кімнаті? Дивимося пункти вище, згадуємо про принцесу, робимо з неї попелюшку і розпочинаємо спільну справу з вашої мінімальною участю.
 13. Не бийте стоматолога або медсестру в лабораторії поліклініки. Вони хочуть здоров’я вашій дитині. Постарайся пояснити це своїм принцесам. Важливих лікарів в житті жінки багато. Значно більше, чим в житті чоловіка.
 14. Кожна дочка має право на персональний вихід у світ тільки з татом. Та хоч би в цирк! (А кому цікаво, що ти терпіти не можеш цирк?)
 15. Мама ніколи не помиляється. Помиляєтеся ви обоє. Або всі відразу. “Ми” – це важливо.
 16. Любиш валятися після роботи на дивані і дивитися хокей? “Підсади” на хокей усю сім’ю (уболівальник жіночої статі завжди прекрасний!) І тобі не доведеться купувати другу плазму.
 17. Усі дівчатка мають право поплакати. Просто так. Витираючи сльози і косметику об твою парадну сорочку. Якщо дочка не біжить до тебе поплакати, то це привід замислитися. Ну а для істерики заведіть місце. Так і назвіть: “Місце для ниття”. Ніхто не захоче нити в місці для ниття – це факт.
 18. Вигадай свою багатосерійну казку. Зі своїми героями. Запам’ятає на все життя.
 19. Твоя дочка не з тонкого кришталя. Вона теж має право стрибати на батуті, пірнати в ополонку і розбивати коліна.
 20. Створіть “свої” правила. Наприклад, ми переходимо через дорогу тільки тримаючи тата за руку: “Щоб ти, тато, не втік, і усі бачать, яка у тебе красива дочка”. Або, наприклад: “Печиво і кекси будуть не дуже смачними, якщо молодші члени сім’ї лізуть до духовки”. Або: “Півник в книжці-розмальовці має бути різнокольоровим”, – просто тому, що ми так вирішили.
 21. Найцінніше – старання. Якщо твоя принцеса ще не уміє малювати, але дуже старається – хвали її саме за старання. З повагою (але без лицемірства!) покажи їй вектор руху для зростання. Лицемірство – це теж брехня, тільки вид через рожеві окуляри.
 22. “Хочу надіти саме ось те, бузкове, з конячкою”. Нехай. Якщо дозволяє погода, звичайно.
 23. Мужики, не намагайтеся зрозуміти, яким чином 4-літня леді самостійно розбирається в складному покритті з п’ятнадцяти підюпників і шести топів-накидок-пелерин. Одного разу спробував допомогти. Зрозумів, що проти дівчачих інстинктів не попреш. А ось з простим одягом, із застібками-замками потрібно допомагати. Це прискорює процес. Ну і принцеса задоволена – за нею доглядають!
 24. Ніколи не розкривайте секретів, якими вона з вами поділилася. Навіть якщо принцеса сама про них розбовтала усьому двору і світу.
 25. Хто сказав, що квіти треба дарувати тільки дружині?

Автор: Олег Коневских

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade