“Я сита по горло поглядами, що випробовують, і обговоренням жіночого тіла”

Голлівудська актриса Дженніфер Еністон, як і багато інших відомих людей, постійно знаходиться під прицілом спалахів фотокамер, а її особисте життя стає приводом для обговорення у численних статтях. Нещодавно таблоїди у черговий раз запідозрили актрису у вагітності і буквально стали переслідувати її, не даючи спокійно жити.

Терпець Дженніфер увірвався, і вона звернулася з відкритим листом, щоб покласти край пліткам і достукатися до тих, що цікавляться. Це справжній крик душі, і, мабуть, варто дійсно замислитися про проблему, яку вона вирішила підняти.

“Дозвольте почати ось з чого: я ніколи раніше не займалася спростуванням пліток. Я не люблю витрачати свої сили на індустрію брехні, але я хочу взяти участь в довгій дискусії, яка вже почалася і повинна продовжитися. А оскільки мене немає в соціальних мережах, я вирішила написати цей лист.

Скажу відразу: я не вагітна. Але я вже сита по горло поглядом, що випробовують, і обговоренням мого тіла, яке прикривається словом “журналістика”. Щодня мене і мого чоловіка вартують агресивні фотографи, готові відправитися за нами куди завгодно, аби зробити декілька кадрів. Але зараз мені хотілося б сказати про те, на що перетворився цей божевільний ритуал.

Якщо я втілюю деякий символ для людей, то, відповідно, я приклад призми, через яку ми як суспільство дивимося на наших матерів, дочок, сестри, дружин, подруг і колег. Це пильне вивчення під лупою, якому ми піддаємо жінок, огидне. Мої знімки в ЗМІ – відображення того, як ми бачимо жінок, оцінюючи їх по якихось деформованим стандартам краси.

Маленькі дівчатка з самого дитинства вбирають те, що нав’язує їм суспільство. Ми охоче приймаємо, що якщо дівчина недостатньо симпатична або не занадто худа, то вона не гідна уваги. І дівчатка ростуть з цими переконаннями. Таблоїди спекулюють на “новинах” про знаменитості, а ми оцінюємо людей на вигляд. Вона насправді вагітна? Чи просто багато їсть? Як вона могла вийти у такому вигляді? Її брак руйнується, тому що вона не стежить за собою?

Раніше я не сприймала таблоїди серйозно, вважаючи їх звичайною мильною оперою на той випадок, коли людям хочеться відволіктися. Але більше я так говорити не можу: висліджування і зайву увагу я випробовую на собі упродовж десятиліть, і це спотворене відображення жіночих цінностей.

Минулого місяця мені стало зрозуміло, як оцінюється жінка, грунтуючись на її сімейному і материнському статусах. Величезна кількість зусиль зараз прикладається пресою, щоб з’ясувати, вагітна я або ні, вказуючи на те, що жінка без дітей обов’язково неповноцінна і нещасна. На фоні нудних новин про моє особисте життя відбуваються масові розстріли, лісові пожежі, передвиборна гонка і безліч інших подій, яким “журналісти” могли б віддати свою увагу.

Ось що хочу сказати: ми повноцінні як з партнером, так і без його, як з дитиною, так і без дітей. Ми маємо право самостійно розпоряджатися своїм тілом і вирішувати, яка фігура для нас красива. І це наше і тільки наше власне рішення. Давайте приймати рішення усвідомлено, показуючи приклад дівчатам, які дивляться на нас, без бульварного галасу. Нам не обов’язково виходити заміж або народжувати дітей, щоб стати повноцінними жінками. Ми можемо самі вирішувати, що таке “довго і щасливо” особисто для нас.

Я втомилася бути частиною цього оповідання. Так, я можу колись стати матір’ю, і я стану першою, від кого ви це дізнаєтеся. Я обурена тим, що повинна себе почувати дискомфортно просто тому, що з’їла зайвий гамбургер, а фотографія з невдалого ракурсу розлетілася по світу з питанням, вагітна я або просто розтовстіла, не говорячи про хворобливу незручність із-за привітань від друзів і колег.

З роками я зрозуміла, що найближчим часом таблоїди, на жаль, не перестануть використати ці небезпечні методи. Але ми з вами можемо змінити ситуацію якщо перестанемо реагувати на ці новини, що отруюють життя, які на вигляд цілком нешкідливі. Ми можемо самі вирішувати, що нам читати і купувати, і, можливо, одного прекрасного дня таблоїдам доведеться згадати про гуманізм, тому що люди просто перестануть читати цю нісенітницю”.

Джерело: Thr Huffington Post
Переклад: FunME
Фото на превью: FEATUREREFLASH PHOTO AGENCY / SHUTTERSTOCK.COM

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade