Вчителька придумала відмінний спосіб пояснити дітям, до чого призводять знущання

Вчителька придумала відмінний спосіб пояснити дітям, до чого призводять знущання

Cегодня на зайняття я прийшла з двома червоними красивими яблуками. Діти цього не бачили, але одне із яблук я кілька разів кидала на підлогу, а на вигляд обоє виглядали однаково.

Я взяла яблуко (те що падало на підлогу) в руки і стала говорити, яке ж воно потворне: кособоке і колір у нього огидний. Потім я попросила дітей приєднатися до мене (вони, напевно, вже встигли подумати, що я божевільна) і теж якось обізвати це яблуко. Як тільки ми його не називали: “Смердюче яблуко”, “Та хто тебе захоче їсти” і інше. Мені навіть стало його трохи шкода.

А потім я узяла в руки друге яблуко і ми стали всіляко його нахвалювати: “Ти прекрасне яблуко”, “Твоя шкірка чудова”, “Якого ти красивого кольору”. Я показала дітям обидва яблука – їх було і не відрізнити, обоє апетитні і соковиті. Але тут я узяла в руки ніж і розрізала обидва фрукти на дві половинки: одно з них було рівне, красиве усередині, а друге якому ми наговорили масу мерзенних слів, все в плямах і синяках.

 

Думаю, у хлопців в той момент ніби спалахнули лампочки в головах. Так і в житті: коли ми говоримо образливі слова людині, то залишаємо в його душі біль і страждання – як плями на яблуці. Стаючи жертвами знущань, люди (особливо діти) часто не показують, що твориться у них в душі, і коли б не яблука, ми так і не побачили б цього. Зовні чоловік може виглядати щасливим і радісним, але усередині може ховатися багато болю, заподіяного кимось.

І у нас є можливість це виправити. Ми можемо показати своїм дітям, якої шкоди завдають злі і образливі слова. Ми можемо навчити наших дітей захищати один одного, бути добріше. Слово – не кулак і не може ударити, але ним можна ранити серце. Так будьте ж акуратні з тим, що ви говорите.

 

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade