Учені довели, що кішки розуміють фізику

Учені довели, що кішки розуміють фізику

Як ви думаєте, яка тварина розумніша за усіх? Звичайно, однозначно відповісти складно: різні тварини успішно справляються з різними завданнями. Тому нещодавно японські учені вирішили переформулювати це питання і з’ясувати, які тварини кращі інших розбираються в самій непростій науці – фізиці. Відповідь виявилася милою і вусатою: це кішки!

Класичний тест на уміння тварин знаходити логічний зв’язок між подіями, що відбуваються, виглядає досить просто. Спочатку тваринному показують дві миски: порожню і з їжею. Потім миски починають рухатися і ховаються за ширмою. Завдання випробовуваного звіра – здогадатися, що їжа з’явиться з того кінця ширми, у напрямі якого вона рухалася, і підбігти до заповітних ласощів. Цей нескладний іспит провалили багато представників тваринного світу: птахи, рептилії і навіть наші далекі предки – мавпи.

А ось спеціально для котів дослідники вирішили ускладнити тест. Випробовуваним кішкам треба було зв’язати джерело звуку з предметом, який знаходився в напівпрозорій коробці з отвором. Іноді з коробки лунало шелестіння, хоча усередині нічого не було. В цьому випадку кішки починали досліджувати контейнери, чіпали їх лапами і виглядали дуже спантеличеними. Як з’ясувалося, кішки зуміли зв’язати звук, що доноситься з коробки, з предметом, що вилітає з неї.

Цей нехитрий експеримент довів, що у кішок добре розвинено розуміння причинно-наслідкових зв’язків, які лежать в основі усіх фізичних законів. Так що, якщо вам здається, що улюблений кіт поводиться дивно і виявляє надмірну цікавість до найзвичайніших речей, ви просто не до кінця розумієте, що відбувається. Швидше за все, він хоче сказати вам:

“Те, що я бачу, украй нелогічно. Але ти не переживай, я сам розберуся”.

Метання по ліжку

 

 

Джерело: link.springer
Переклад і адаптація FunME

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade