Чому комарі кусають деяких людей більше інших

Чому комарі кусають деяких людей більше інших

Існує безліч теорій, чому комарі кусають одних людей і не чіпають інших. Є припущення, що, приміром, любителі пива, великі люди, які виробляють більше вуглекислого газу і поту, привабливіші для комарів.

Одно ми знаємо точно: генетика і хімія тіла – це ключі до розуміння комариної вибірковості.

Статистика говорить про те, що кожна десята людина, як правило, приваблива для москітів.

 

Так чому ж комарі нападають на певних людей?

Давайте розберемося, чого хочуть комарі, приземляючись на нашу шкіру. Без долі сексизму скажемо, що кусаються лише самиці. Для того, щоб вивести потомство, для живлення яєць, їм потрібна кров ссавців. Самці ж усіх відомих світу видів комарів живляться виключно рослинною їжею і не промишляють висмоктуванням крові.

Самиці дуже вибіркові, і для свого майбутнього потомства вони хочуть тільки найкращу кров. Як відомо, у кожного з нас свій унікальний запах тіла. І комарі точно знають, як “звучить” ідеальний для них аромат. Вони можуть відчути його за 30 метрів.

Просто уявіть, в організмі людини знаходиться близько 100 трильйонів мікробів. У нас навіть є свій, так би мовити, “мікробний підпис”, який визначається головним образом генетикою. Ці мікроби – основна частина нашої імунної системи, тому пам’ятайте, що занадто часті водні процедури не приносять користі і вони, звичайно, не приховають ваш запах від гострого нюху комарів.

 

Група крові також важлива

Якщо комарові сподобався ваш запах, він від вас не відстане. Крім того, проведені експерименти показали, що комарі віддають перевагу людям з I групою крові в два рази частіше, ніж з II. Це означає, що в 85% випадків людина своєю групою крові сам принаджує комарів.

 

Так що це за ідеальний аромат?

Повторимося, велику роль грає те, що виділяється організмом людини кількість поту і вуглекислого газу. Проте ще важливіший сам запах нашого тіла.

Молочна кислота, як з’ясувалося, є дуже привабливою для більшість видів комарів. А певні продукти, такі як сир, соя, йогурт або мариновані овочі, укупі з фізичною активністю призводять до утворення великої кількості молочної кислоти на поверхні шкіри. І це притягує до нас кровососів.

Зробити себе абсолютно непривабливим для комарів неможливо. Все, на що ми здатні, – це лише застосовувати запобіжні заходи: покривати одягом великі ділянки шкіри, не виходити на вулицю удосвіта і увечері під час підвищеної вологості, ну і користуватися захисними кремами і спреями від укусів комах, ароматичними оліями. Але навіть після усього цього комарі не стануть “любити” нас менше.

Джерело: Lifehack
Переклад FunME

 

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
Ці хлопці можуть скласти конкуренцію королевам інстаграму
OTTO Trade