10 ідей для прогулянок з дитиною, які запам’ятаються на все життя

Усі ми з теплотою згадуємо хвилини, проведені разом із сім’єю наодинці з природою. Але іноді міським дітям, що звикли до гаджетів, буває важко чимось зайняти себе під час прогулянки. Тому батькам варто все продумати заздалегідь.

FunME підібрав 10 оригінальних і простих у виконанні сценаріїв для таких випадків. Утілити в життя їх можна як в міському, так і в сільському лісі.

1. Дерево у банку

Для втілення цієї ідеї знадобляться прозорі банки з кришкою або пляшки з широкою шийкою, а також звичайна вода. Кожна банка має бути присвячена якомусь одному дереву. На дно кладуться гілки, листя, насіння і шишки. Далі заливаємо воду. Закриваємо кришкою. Для домашньої виставки буде здорово приробити симпатичні етикетки з назвою дерева.

2. Розпис по каменях

Беремо з собою на прогулянку пензлик і фарби. Просимо дитину відшукати максимально гладкі камінчики. Якщо ідеально рівних ніде в окрузі немає, малюємо на тих, що знайдуться. В результаті все рівно вийде красиво. Камені можна розфарбувати під сонечка, під машинки або навіть будинки. Дуже цікаво розфарбовувати звичайні камінчики під дорогоцінні. Головне – робити це на свіжому повітрі!

 

 

3. Будиночок для феї

Будівництво будиночка фей – прекрасна ідея для прогулянки з маленькою дівчинкою. Здійснюється вона досить просто: робиться каркас з гілок, який обв’язується мотузкою. З листя майструємо дах. І головне, не забуваємо прикрасити квітами: фея повинна жити у вишуканому будиночку. Можна принести з будинку саму іграшкову фею і, наприклад, маленькі лялькові меблі.

4. Лісові мисливці

Пропонуємо дитині пополювати на природі. Замість рушниці потрібно озброїтися списком “находилок” і олівцем. “Находилки” – це картинки, що зображують те, що можна відшукати в лісі. Тут може бути і листя, і квіти, і комахи. Поряд з картинками обов’язково маленькі квадратики, куди потрібно ставити галочку, якщо знайшов те, що намальовано. Якщо ніколи малювати “находилки”, їх можна викачати з інтернету.

5. Розклади по кольорах

Спочатку треба потурбуватися про кольорову підкладку. Заздалегідь удома розкреслюємо аркуш паперу на квадрати, які згодом будуть розфарбовані в різні кольори. Завдання просте: розсортувати лісові знахідки по кольорах. Шишки покласти на коричневий квадратик, кульбабу – на жовтий, листочок – на зелений і так далі Такий квест захопить дитину, навіть якщо вона вже не маленька і давно знає усі кольори.

6. Жива тканина

З собою в ліс знадобиться узяти тільки клубок ниток і ножиці. Спочатку підбираємо довгі гілки, потім зв’язуємо їх між собою в квадратну, прямокутну або трикутну основу. Обмотуємо нитками по усій довжині. Між нитками вплітаємо знайдені в лісі скарби: квіти, листя, гілки, шишки, шматочки кори. Такий витвір не буде довговічним, тому не забуваємо сфотографувати його на пам’ять.

7. Вулкан

Цей сценарій з розділу “цікава наука”. Просимо дитини зробити з піску або землі гірку. Всередину гірки ставимо пластикову пляшку, в яку заздалегідь насипали соду. Залишилося акуратно влити в закопану пляшку оцет і спостерігати виверження вулкану. Обов’язково фотографуємо здивоване обличчя дитини, коли це станеться.

8. Юні імпресіоністи

Великі художники-імпресіоністи прагнули виразити свої швидкоплинні враження про те, що бачили. Так може поступити і будь-який батько з дитиною. Просто захопити з собою альбом, фарби пензлики, воду і, як справжній художник, намалювати лісову красу. При цьому абсолютно не обов’язково мати яскраво виражені художні здібності.

9. Запаси на зиму

Почати таку прогулянку варто з провокаційного питання: “А міг би ти пережити зиму в лісі, як білка”? Щоб довести, що це завдання здійсниме, дитині доведеться знайти відповідне дупло і зробити запаси на зиму, сховавши туди більше шишок. Потрібно буде прийти через тиждень і перевірити, чи залишилися запаси на колишньому місці. Можливо, їх знайшли білки?

10. Мандала

Зараз стало модно малювати і розфарбовувати мандали для зняття стресу. Але ще приємніше буде зробити її разом з дитиною прямо в лісі, з природних матеріалів. Збираємо лісові скарби (каштани, жолуді, листя, квіти, гілки, шишки, камінчики, мох) і починаємо творити. І знову ж таки не забуваємо сфотографувати красу, що вийшла, на пам’ять.

Фото на превью: kcedventures.com craftsbyamanda.com

Залишити коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Авторські матеріали Зроби сам Культура Народна творчість Подорожі Психологія
10 особливостей, які зробили Японію однією з найкрутіших країн
20 простих ідей, як перетворити дачу на райський куток для дітей
10 речей, які міняються, як тільки ви починаєте жити за кордоном
Добро Кухня Нісенітниці Наука Ностальгія Сім'я Тварини
Цей пес пробіг 100 км і показав всьому світу, що таке справжня вірність
Ці цуценята – компенсація за усю нісенітницю, що відбувається в житті
20 фотографій, на яких малюки посміхаються уперше в житті
Дизайн Кіно Музика Фотографи Художники
9 хитрощів від фотографа, як виглядати ідеально на знімку
6 фішок з одягом, які допоможуть скинути мінімум 5 років
Китайці побудували автобус майбутнього, під яким можуть їздити машини
OTTO Trade